Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Ok. 4000-5000zł] Laptop do programowania, Photoshopa i gier


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 epagamer

epagamer

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 09 01 2016 - 16:18

Witam forumowicze smile.gif!

Planuję zakup 1szego laptopa, a jest tyle tego na rynku, że nie wiem na co się zdecydować i na co zwracać uwagę.
Wiem, że pomagacie sami od siebie i dlatego że tym się interesujecie, ale mimo to oferuję nagrode 50zł dla osoby której sugestie wybiore.


Szczegóły
 

  • Budżet około 4000zł - 5000zł
  • Rozmiar ekranu 17 cali
  • Musi być możliwość podłączenia drugiego monitora
  • Możliwość podłaczenia naraz własnej klawiatury, myszki (i drugiego monitora) bez używania wszystkich portów
  • Musi być chociaż jeden dysk SSD minimum 250gb, lub nawet lepiej gdyby była możliwość wbudowania własnego (myślę nad kupnem Samsung 850 EVO)
  • Używany będzie głównie do programowania, pracy na Photoshopie (często na dużych plikach) i do gier
  • Dużo ramu (lub możliwość wbudowania) dla Photoshopa i multitaskingu
  • Procesor musi być mocny bo planuję grać na nim w Arme 3, która jest mocno CPUżerna
  • Lepiej bez żadnego systemu
  • Kamera + mikrofon
  • Byłoby fajnie gdyby wyglądał prosto, nie "futurystycznie" lub "gamingowo"



Dzięki!



Użytkownik epagamer edytował ten post 09 01 2016 - 16:21

  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 09 01 2016 - 17:27

Ja polecę Lenovo jako że sam posiadam od kilku lat, oraz moja rodzina i nie mamy z tym sprzętem problemów. Pod twoje wymagania najlepiej sprawdziłby się model y700-17 z najnowszym procesorem Skylake Core i7 6700, 8 lub 16GB ram, grafiką GTX 960M oraz 1TB HDD + opcja dołożenia SSD na slot M.2, matryca 17'' IPS fullHD. Wygląd kwestia gustu, myślę że ten model jeszcze nie wygląda jak laptopy stricte do grania typu Asus ROG o dziwacznych kształtach. Plusem jest to że ma rozbudowane chłodzenie i nie cierpi na przegrzewanie podczas obciążenia. Na pochwałę zasługuje również akumulator który potrafi wytrzymać ponad 4h podczas przeglądania internetu. 

Cena około 4500pln bez SSD ale za resztę można spokojnie kupić 256GB. 



  • 0

#3 Gajwer

Gajwer

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 11 01 2016 - 21:51

Lenovo y700-15 to dobry wybór tylko jeden mały minus ze ma gamingowy wygląd.

 

Możesz zobaczyć Acer vn7-791 :) nie ma az tak gamingowego wyglądu :) ma równiez świetną matryce lepsza jak lenovo.


Użytkownik Gajwer edytował ten post 11 01 2016 - 21:52

  • 0

#4 Zadowolenie.pl

Zadowolenie.pl

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 03 02 2016 - 23:07

Cześć! Co prawda nie jest to klasyczny sprzęt i trochę gamingowych akcentów posiada, jednak uważam, że dla Ciebie to strzał w dziesiątkę. Ma bardzo dobre i wydajne parametry, podświetlaną klawiaturę - idealna do pracy w nocy, a także matową matrycę Full HD a to bardzo ważne. Chodzi mi o Asus GL752VW.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych